Úkoly

V roce 2018 se závod konal na trase Praha - Ohridské jezero v Makedonii - Praha. Cestou tam museli závodníci projet geografickým středem Evropy na Ukrajině a na zpáteční cestě museli navštívit jedno ze tří italských měst - Pisu, Neapol nebo Řím a vykoupat se v Bodamském jezeře. Vítězem se stala dvojice ve složení Klára Kučerová a Emil Patta. Gratulujeme!

Řízek

Týmy navštíví místní u nich doma a připraví jim klasický řízek v trojobalu s přílohou. Jídlo následně společně snědí.

Barmanská show

Týmy uspořádají barmanskou show za pomoci nápojů od sponzorů závodu. Jeden člen bude hrát barmana, druhý moderátora. Společně zapojí do show místní lidi, kteří připravené nápoje vypijí.

Tanec

Týmy společně s místními zatančí dva tance, jeden typický pro Česko, druhý pro zemi, ve které tančí. Navzájem se tance naučí a výsledek následně předvedou.

Pohled

Týmy potěší Blanku, kterou ve spolupráci s Kontem Bariéry podporujeme. Zašlou jí pohled s místní tématikou se vzkazem se zážitky ze závodu.

Ochutnávka

Týmy uspořádají ochutnávku tyčinek, jejichž zásobu mají s sebou od partnera závodu. Postupně zapojí minimálně 3 lidi, kteří tyčinky dostanou, ochutnají a popíšou, jak jim chutnají.

Posádky musí během cesty splnit minimálně 4 úkoly z 5.

Mezi plněním jednotlivých úkolů musí podádky ujet min. 20 km.

Každá z posádek musí splnit minimálně dva úkoly již při cestě do Ohridu, jinak bude diskvalifikována.