Pro média

HLEDÁME MEDIÁLNÍ PARTNERY - TELEVIZE, RÁDIA, ČASOPISY A NOVINY!

SLEDOVANOST AKCE NA WEBU A FACEBOKU JE OKOLO 15000 OSOB DENNĚ!

 

Již máme za sebou pět úspěšných ročníků:


V roce 2014 se jelo na trase Praha - Gibraltar - Praha

V roce 2015 naše závodní posádky zvládly cestu Praha - Atény - Praha

V roce 2016 zdolaly týmy cestu Praha - Primorsko - Praha

V roce 2017 projely týmy cestu Praha - Oděsa - Praha

V roce 2018 závodily týmy na trase Praha - Ohrid - Praha


PRÁVĚ PROBÍHÁ PŘÍPRAVA 6. ROČNÍKU:


ČLÁNEK KE STAŽENÍ - FOTOGRAFIE DODÁME!

Mistrovství ČR v autostopu  se letos uskuteční  na trase Praha – Dánsko - Švédsko - kolem Botnického zálivu do Helsinek - Tallin – Praha!

Cestování autostopem již není tak populární, jako bylo v 70. a 80. letech minulého století, ale přesto se najdou mladí cestovatelé, kteří chtějí prožívat svobodu a dobrodružství na evropských silnicích. Pro ty jsme organizujeme již 6. ročník Mistrovství ČR v autostopu.

Dvanáct smíšených dvojic pojede po trase Praha  – Dánsko - Švédsko - kolem Botnického zálivu do Helsinek - Tallin – Praha.  První posádka se objeví v Praze za cca 5-6 dní, poslední do 10 dnů.

Základní podmínkou účasti bylo utvořit smíšenou nebo pánskou posádku a dosažení věku 18 let. Nutné je také mít s sebou dva kvalitní mobilní telefony, protože závodníci budou vkládat na stránky www.mcrautostop.cz své zážitky a fotky a tím bojovat o přízeň publika. Nejede se totiž jen na čas, druhým kritériem je podpora od těch, kteří budou online sledovat pohyb závodníků. Podpořit svou oblíbenou posádku můžete formou dárcovské DMS, jejíž celý výtěžek putuje ve prospěch Konta Bariery. Za vybrané peníze bude zajištěn aktivní mechanický vozík pro Kateřinu Novákovou!

Každá závodní dvojice má u sebe GPS lokátor, který nepřetržitě ukazuje, kde se která posádka nachází, jakou jede rychlostí, jak dlouho posádky čekají na další auto či v jaké jsou nadmořské výšce. Díky možnosti přepnout mapu na satelitní pohledy nebo na street view se mohou pozorovatelé podívat na místa, kde se závodníci nacházejí.

Soutěžní týmy musí také cestou plnit úkoly a taktizovat.

I když cílem účastníků jsou hlavně zážitky z cesty, poznání dalších nadšenců do stopování a poznávání cizích zemí, tak organizátoři připravili díky sponzorům i věcné ceny. . Více na webu  www.mcrautostop.cz

Do závodu se mohou zapojit i diváci svými příběhy a konečné pořadí mohou ovlivnit pomocí DMS ve prostěch Konta Bariery, čímž zároveň podpoří i svoji oblíbenou posádku.

 

PRO INFORMACE A FOTKY Z MINULÝCH ROČNÍKŮ PROSÍM PIŠTE NA pavel@jedu.cz nebo volejte na 603411788

Pavel ZíkaKlára Kučerová a Emil Patta, organizátoři akce