Pro média

Každoročně pořádáme populární závod Mistrovství ČR v autostopu. Akce se účastní v hlavním závodě 12 posádek, které soutěží na trase po Evropě, která je dlouhá cca. 5000 km a po cestě plní několik stanovených úkolů. Akce má mimo zábavu také dobročinný přesah. Jednotlivé týmy sdílejí své příspěvky a lidé přispívají formou DMS na dobrou věc. Vždy se vybere cca 50 tisíc korun!

 

HLEDÁME MEDIÁLNÍ PARTNERY - TELEVIZE, RÁDIA, ČASOPISY A NOVINY!

SLEDOVANOST AKCE NA WEBU A FACEBOKU JE  V PRŮBĚHU ZÁVODU OKOLO 15000 OSOB DENNĚ!

 

Již máme za sebou 7 úspěšných ročníků Letního závodu:


V roce 2014 se jelo na trase Praha - Gibraltar - Praha

V roce 2015 naše závodní posádky zvládly cestu Praha - Atény - Praha

V roce 2016 zdolaly týmy cestu Praha - Primorsko - Praha

V roce 2017 projely týmy cestu Praha - Oděsa - Praha

V roce 2018 závodily týmy na trase Praha - Ohrid - Praha

V roce 2019 se vydali na trasu Praha - Tallin - Praha

V roce 2021 se závod konal na trase Praha – Oostende – Praha

V roce 2022 se jelo na trase Praha - Istanbul - Praha

Mimo to pořádáme ještě víkendový Zimní závod a občasná stopařská setkání a akce:

Zimní závod 2019

Stopařské setkání na Balatonu 2020

Zimní závod 2021

24 hodinový závod do Istanbulu 2022

Zimní závod 2022


PRÁVĚ PROBÍHÁ PŘÍPRAVA 9. ROČNÍKU Letního závodu 2023, který startuje 9. 7. v 9:00 ze Smetanova nábřeží v Praze!

 

tisková zpráva:

 

Mistrovství ČR v autostopu  se letos uskuteční na trase Praha – Zemplínská Šírava – Praha s okruhem po Střední Evropě. Na východě Slovenska proběhne dvacetičtyřhodinový pitstop v polovině závodu.

 

Proč jezdit stopem? Protože stopování není jen způsob, jak se dostat z bodu A do bodu B, ale hlavně způsob, jak poznat spoustu skvělých lidí a zažít hromadu nevšedních zážitků. Stopování totiž skvělé lidi přitahuje jako magnet!

Takže pokud chcete potkat spoustu skvělých lidí, zažít to, co normálně nezažijete, vyhecovat se k výkonům, o jakých se vám normálně ani nezdá, zasoutěžit si s podobně střelenými lidmi a zároveň podpořit dobrou věc, tak právě pro vás se každoročně koná Mistrovství ČR v autostopu. Letos se pojede již 9. ročník.

 

Dvanáct smíšených nebo pánských dvojic pojede po trase Praha – Zemplínská Šírava na Slovensku - Praha Celá akce trvá zhruba týden.

Základní podmínkou účasti je utvořit akceschopný tým a dosažení věku 18 let v den startu závodu. Závodníci po cestě vkládají své zážitky a fotky formou příspěvků na stránky závodu, čímž bojují o přízeň publika. Nejede se totiž jen o čas, ale druhým kritériem je podpora od těch, kteří budou závod online sledovat. Svou oblíbenou posádku mohou podpořit formou dárcovské DMS, jejíž celý výtěžek poputuje ve prospěch Konta Bariery. Za vybrané peníze bude podpořen konkrétní člověk. Každoročně se tímto způsobem vybere minimálně 50000 korun!

 

Každá závodní dvojice má u sebe GPS lokátor, který nepřetržitě ukazuje, kde se která posádka nachází. Zobrazuje také jejich aktuální rychlost a nadmořskou výšku. Díky možnosti přepnout mapu na satelitní pohledy nebo na funkci Street view se mohou pozorovatelé podívat na místa, kde se závodníci aktuálně nachází.

 

Soutěžní týmy musí také cestou plnit úkoly a taktizovat.

Po cestě týmy plní povinné i nepovinné úkoly, zároveň je do závodu vloženo i několik herních prvků, které dokáží pořadí v závodě zásadně ovlivnit. To vše činí akci po celou dobu trvání divácky atraktivní a napínavou až do samého konce.

 

Účastníci nezískají jen zážitky a věcné ceny, ale také dobrý pocit, že pomohli potřebným.

Závodníci z cesty získají mnoho nevšedních zážitků a spoustu nových přátel, což samo o sobě je pádným důvodem, proč se akce zůčastit. Ale to není zdaleka vše. Vítězové a i ostatní účastníci získají dále věcné ceny od partnerů závodu a v neposlední řadě podpoří charitativní rozměr této neotřelé akce.

Kdo má tedy rád nekonvenční způsoby cestování a nebojí se překonávat své běžné limity, pro toho je tato akce jako stvořená a ať určitě neváhá a do závodu se přihlásí. Startovné je pouze 1000 korun za dvojici a přihlásit se je možné online na tomto odkazu: https://forms.gle/67C9rak4HwT8tVgy7

V sobotu 17. června proběhne jednodenní kvalifikační závod, z něhož vzejde 12 dvojic, které se budou Letního závodu účastnit.

Pro více informací navštivte stránky závodu www.mcrautostop.cz nebo napište organizátorům na info@mcrautostop.cz.
 
 

PRO INFORMACE A FOTKY Z MINULÝCH ROČNÍKŮ PROSÍM PIŠTE NA pavel@jedu.cz či info@mcrautostop.cz, nebo volejte na 603411788.

Pavel Zíka a Emil Patta, organizátoři akce

Pořadatel:

Světem stopem z. s.

IČO: 08640017

Brtnická 1034/8, Michle (Praha 10), 101 00 Praha

email: info@mcrautostop.cz