Pro média

V této sekci naleznete tiskové zprávy a podklady potřebné pro publikaci v médiích.

Podklady ke stažení

Již máme za sebou tři úspěšné ročníky:


V roce 2014 se jelo na trase Praha - GIbraltar - Praha

V roce 2015 naše závodní posádky zvládly cestu Praha - Athény - Praha

V roce 2016 zdolaly týmy cestu Praha - Primorsko - Praha


PRÁVĚ PROBÍHÁ PŘÍPRAVA 4. ROČNÍKU:


ČLÁNEK KE STAŽENÍ - FOTOGRAFIE DODÁME!

Mistrovství ČR v autostopu  se letos uskuteční  na trase Praha – Oděsa – Praha!

Cestování autostopem již není tak populární, jako bylo v 70. a 80. letech minulého století, ale přesto se najdou mladí cestovatelé, kteří chtějí prožívat svobodu a dobrodružství na evropských silnicích. Pro ty zorganizovali pracovníci JEDU.cz 3. ročník Mistrovství ČR v autostopu.

Dvanáct smíšených dvojic pojede po trase Praha - Oděsa – Praha s tím, že cestou tam musí projet Varšavou nebo Kyjevem a cestou zpět Sarajevem. První posádka se objeví v Praze za cca 5-6 dní, poslední do 12 dnů.

Základní podmínkou účasti bylo utvořit smíšenou nebo pánskou posádku a dosažení věku 18 let. Nutné je také mít sebou dva kvalitní mobilní telefony, protože závodníci budou vkládat na stránky www.jedu.cz/stop své zážitky a fotky a tím bojovat o přízeň publika. Nejede se totiž jen na čas, druhým kritériem je podpora od těch, kteří budou online sledovat pohyb závodníků. Podpořit svou ji oblíbenou posádku můžete formou dárcovské DMS, jejíž celý výtěžek putuje ve prospěch Konta Bariery. Za vybrané peníze bude zajištěn basketbalový přípravný kemp pro  mladé vozíčkáře!

Každá závodní dvojice má u sebe GPS lokátor, který nepřetržitě ukazuje, kde se která posádka nachází, jakou jede rychlostí, jak dlouho posádky čekají na další auto či v jaké jsou nadmořské výšce. Díky možnosti přepnout mapu na satelitní pohledy nebo na street view se mohou pozorovatelé podívat na místa, kde se závodníci nacházejí.

Soutěžní týmy musí cestou splnit i 5 úkolů: vyjet na některou s vysokých budov ve Varšavě nebo Kyjevě, obléknout si uniformu, natočit fiktivní sportovní reportáž v Sarajevu, hodinu pracovat v nějaké rodině a o pátém úkolu rozdodnou diváci.

I když cílem účastníků jsou hlavně zážitky z cesty, poznání dalších nadšenců do stopování a poznávání cizích zemí, tak organizátoři připravili díky sponzorům i věcné ceny. Hlavní výhrou jsou 2 letenky do Kyrgystánu. Více na webu  www.jedu.cz/stop

            Do závodu se mohou zapojit i diváci svými příběhy a konečné pořadí mohou ovlivnit pomocí DMS ve prostěch Konta Bariery, čímž zároveň podpoří i svoji oblíbenou posádku.