Úkoly

Úkoly je možné plnit až v zahraničí a nejméně 50 km od Primorska. Mezi plněním úkolů musí posádky ujet min. 20 km. Podmínkou je, stejně jako u celého závodu, být v tričkách a čepici soutěže a plnění úkolu zdokumentovat. Tedy pořídit minimálně 3 fotky a popsat podrobně celou realizaci. O začátku plnění úkolu zašle posádka sms zprávu. Úkol je splněn až ve chvíli, kdy průběh plnění vložen na web závodu.

Průjezdní bod - SEVEDSTORP alias BULLERBYN

Určitě jste četli jako malí knihu Děti z Bullerbynu od Astrid Lindgrenové. Prvním průjezdním bodem bude Sevedstorp, vesnička, která sloužila Astrid Lindgrenové jako předloha, když vymýšlela Bullerbyn. Úkolem posádek, je dostavit se do Sevedstorpu a splnit tam úkol, který se dozví na místě.

UMEÅ

V tomto průjezdním místě se musí posádka vyfotit u cedule s názvem města.

TORNIO

V tomto průjezdním místě se musí posádka vyfotit u cedule s názvem města.

SONKAJÄRVI

Eukonkanto neboli Wife Carying je alternativní sport, při kterém muž nese ženu přes překážkovou trať, která měří přes 200 metrů. Tento sport poprvé začal právě v městě Sonkajärvi a od roku 1992 se zde pořádá Mistrovství světa. Úkolem posádek bude uspořádat minisoutěž ve Wife Carying, které se musí účastnit alespoň 3 páry (jeden z nich bude posádka). Muž při soutěži musí nést ženu (záleží na jeho kreativitě) a soutěžící takto musí zdolat trasu, která měří alespoň 50 metrů.

HELSINKY

V hlavním městě Finska, v Helsinkách, mají posádky na výběr ze dvou úkolů a) Něco teplého na tělo b) Něco teplého do těla

TALLINN

V Tallinnu se musí posádky zdržet přesně 24h, pak mohou pokračovat v cestě.

KRYŽIU KALNAS

Hora křížů, je kopec na severu Litvy. Úkolem posádek je vyrobit kříž pro stopařského boha a nechat ho na Hoře křížů.

BIAŁOWIESKI PARK NARODOWY

Poslední zastávkou našeho závodu bude Białowieski Park. Je to rozlehlý park/prales, kde žije spousta divokých zvířat. Posádky se zde musí vyfotit.

DOSTAŇ SE NA OSTROV

Cesta okolo Botnického zálivu může být po čase trochu zdlouhavá. Aby se posádky nenudili, mají za úkol kdekoliv mezi Umeou a Helsinkami navštívit ostrov, který je vzdálený minimálně 20 metrů od pevniny. Který ostrov si vyberou a jak se na něj dostanou, je na nich. Musí se tam dostat oba a na ostrově se vyfotit.

CHOTĚBOŘŘŘ

Ve Skandinávii alkohol nepatří mezi nejlevnější suroviny. Sponzorem našeho závodu je Pivovar Chotěboř. Posádky, tak mají za úkol dovézt jedno pivo Chotěboře do Skandinávie (Švédsko, Finsko), dát ho ochutnat někomu místnímu a naučit ho větu: „Chotěboř má říz.“ Výsledek své pedagogické práce pak natočí na video.

POMOCNÍCI

Tento úkol se plní, kdekoliv na cestě z Tallinnu do Prahy. Nesmí se plnit v ČR a v Tallinnu. Při cestě stopem a při závodě posádkám pomáhá spousta lidí. Je potřeba jim to vrátit. Posádky mají za úkol, někde zastavit a hodinu pomáhat místním s čímkoliv.

volitelné - OBÁLKY

Ještě než posádky opustí ČR, mají možnost získat výhodu nad ostatními. V Ústí nad Labem na benzínce bude 6 obálek. Posádky mohou přijet a vylosovat si obálku. V obálkách naleznou informace o zkrácení či prodloužení výsledného času (-1h, -2h, -3h, -4h, +2h, +1h).

volitelné - PŘEJEZD DO ŠVÉDSKA

Přejezd do Švédska je libovolný. Posádky mohou jet po souši nebo trajektem. Za každé 1 euro utracené za trajekt se posádce přičítá 1 minuta k výslednému času. Je tedy čistě na nich, která cesta se jim vyplatí více.

volitelné - POLÁRNÍ KRUH

Pokud se posádka dostane při cestě až za polární kruh, odečte se jim 5 hodiny z výsledného času.

volitelné - EKO ÚKOL

Nechceme znečišťovat naši planetu a nechceme vozit odpadky do Skandinávie. Za každou flašku Chotěboře, kterou posádky obdrží na startu a kterou přivezou zpět do Prahy, se jim odečte 15 minut z výsledného času.