O závodu

V roce 2017 se jel závod na trase Praha – Oděsa a zpět s tím, že při cestě tam museli závodníci projet Varšavou nebo Kyjevem a při cestě zpět museli navštívit bosenské Sarajevo. Vítězem závodu se stal tým ve složení Lenka Doležalová a Tomáš Čech. Gratulujeme!

Start

v sobotu 16. 6. 2018 v 8.00 u CK JEDU.cz na Letné, návrat od neděle 24. 6. do cca čtvrtka 21. 6. 2018

Účastníci

12 dvoučlenných smíšených nebo mužských posádek, minimální věk je 18 let.

 

Trasa

Praha – Ohridské jezero v Makedonii a zpět s tím, že:

..... při cestě tam musí závodníci navštívit některou z českých osad v Banátu.

….. při cestě zpět musí přejet trajektem z Řecka či Albánie do Itálie a projet jeden z průjezdních bodů (Neapol, Řím nebo Pisa).

..... minimální délka trasy je 4900 km, předpokládaná délka bude okolo 5500 km.

Podmínky

Celou cestu musí účastníci ujet výhradně stopem. Mohou stopovat všechny dopravní prostředky a to klasicky s palcem nahoru u silnice nebo i oslovováním řidičů  např. na benzínových pumpách. Za jízdu nesmí nic platit a nesmí využít  odvozu  svých známých. Použití MHD je možné do výše 20 EURO/dvojice/celá cesta.

Průběh závodu: účastníci pojedou co nejrychleji do Ohridu a zpět s tím, že při cestě tam či zpět budou mít povinnost splnit 5 úkolů.

 

Vyhlašujeme soutěž  o  tričko závodu - tipy na úkoly posílejte na mail pavel@jedu.cz

 

Všechny úkoly je nutné splnit v zahraničí, tedy mimo území ČR. Úkoly je možné plnit minimálně 50 km od Ohridu. Mezi plněním jednotlivých úkolů musí posádky ujet minimálně 20 km. Podmínkou je, stejně jako u celoho závodu, být v tričkách soutěže a plnění úkolu zdokumentovat. Tedy pořídit minimálně 3-5 fotek a popsat podrobně celou realizaci. O začátku plnění úkolu zašle posádka sms zprávu.

Nesplnění některého z úkolů znamená ztrátu 1 bodu za každý nesplněný úkol. Závodníci musí splnit minimálně 4 úkoly, jinak budou diskvalifikováni. Při cestě tam min. 2 úkoly a 2 úkoly při cestě zpět.

Dále budou závodníci muset při cestě tam i cestě zpět dělat  povinné  noční přestávky v trvání minimálně 5 hodin, aby se alespoň trochu vyspali. Povinné noční přestávky je možné čerpat kdykoliv mezi 21.00 a 9.00 následujícího dne. Cesta trajektem (i přes den) se bere jako povinná pauza.

Čerpání této povinné přestávky musí být oznámeno předem pomocí SMS. Po dojezdu do Ohridu zde stráví přesně 24 hodin a budou opět vypuštěni na cestu domů. Organizátor zajistí ubytování v hostelu. Po celou dobu budou posádky online sledovány GPS lokátorem s tím, že jejich poloha, fotky a cestovatelské zážitky budou průběžně zveřejňovány na stránkách JEDU.cz a veřejnost bude moci pro jednotlivé posádky hlasovat.

 

Hodnocení se skládá z těchto kritérií:

  • Rychlost: první posádka, která dorazí do Prahy dostane 12 bodů, druhá 9, třetí 8, čtvrtá 7, atd.
  • Podpora  veřejnosti: posádka s největším počtem dárcovských DMS dostane 10 bodů, druhá 9, atd.
  • Dodatečné body: porota může udělit až 3 dodatečné body např. za stopnutí letadla či počin fair play.

 

Podpora veřejnosti:    

Veřejnost bude posílat dárcovské SMS, která bude stát 30 Kč, 60 Kč nebo 90 Kč a jejíž výtěžek bude v plné výši  použit pro Konto Bariery.

Ceny:

Vítězná posádka obdrží 2 letenky v hodnotě 20000 Kč!

Druhý aŽ pátý  soutěžní tým a diváci v soutěži pro publikum si rozdělí věcné ceny od našich podporovatelů.

 

Harmonogram

11. 4. 2018 ........... ukončení příjmu přihlášek

21. 4. 2018 ........... první setkání závodníků v Praze od 18.00 v Café Lajka na Letné

11. 5. 2018 ........... v pátek odpoledne proběhne školení vkládání příspěvků

12. 5. 2018 ........... zkušební  závod po ČR (test posádek a techniky)

16. 6. 2018 ........... start závodu z CK JEDU.cz na pražské Letné, návrat za cca 8-12 dní.

 

POZOR ÚČAST NA VŠECH SETKÁNÍCH JE NUTNÁ!

 

ZKUŠEBNÍ ZÁVOD PO ČESKÉ REPUBLICE:

12. 5. 2018 se bude konat kvalifikační závod na trase Praha - Hradec Králové  - Brno - České Budějovice - Plzeň - Praha.   Zkušební závod bude sloužit i jako test schopností závodníků, zda umí  vkládat příspěvky.                           

Poznámka:
Každý účastník pojede na vlastní riziko. JEDU.cz sro neručí za škody na zdraví či majetku jednotlivých účastníků. Účastníci souhlasí s uveřejněním svých zážitků z cesty na webu www.jedu.cz a v ostatních mediích.

Kontakty

Všechny nabídky, nápady či připomínky směřujte prosím na email pavel@jedu.cz nebo volejte na 603411788.

Tým CK JEDU.cz a Pavel Zíka, zakladatel závodu