Pravidla

Cílem závodu není jen co nejrychleji dojet na Gibraltar a zpět. To je jen necelá polovina. Důležitou součástí jsou zážitky a fotky ze samotného stopování, které budou posádky vkládat na tyto stránky a tím přenášet do našich počítačů atmosféru závodu. Za to jim budeme dávat body v hlasování. Aby to neměli závodníci jednoduché, tak musí splnit i několik úkolů. Zde se ukáže jejich šikovnost a smysl pro taktiku a přesvědčování řidíčů, aby jim s úkoly pomohli. Posledním způsobem, jak si vylepšit bodové hodnocení, jsou body od poroty. Ty dostanou posádky, kterým se podaří něco mimořádného. Po sečtení všech bodů budeme znát Mistry České republiky ve stopování!

Start závodu: v pondělí 16. 6. v 8.00 u CK JEDU.cz na Letné, návrat od neděle 22. 6. do cca středy 25.6.2014
Trasa: Praha – Gibraltar – Praha (přibližně 6000 km)
Účastníci: 12 dvoučlenných posádek

Celou cestu musí účastníci ujet výhradně stopem. Mohou stopovat všechny dopravní prostředky a to klasicky s palcem nahoru u silnice nebo i oslovováním řidičů  např. na benzínových pumpách. Za jízdu nesmí nic platit a nesmí využít  odvozu  svých známých. Použití MHD je možné do výše 20 EURO/dvojice/celá cesta.

Průběh závodu: účastníci pojedou co nejrychleji na Gibraltar a zpět s tím, že při cestě tam či zpět budou mít povinnost splnit 5 úkolů:

  • vyfotit se před prvoligovým stadionem
  • vykoupat se v moři
  • vylézt na kopec s min. převýšením 150 m
  • vyfotit se před hradem či zámkem a zjistit jeho historii
  • seznámit se se starostou nějaké obce na trase a získat jeho vizitku + společnou fotku.

Při plnění jednotlivých úkolů se musí závodníci vyfotit s Hipsterem - plyšovým talismanem od Studentfonu.

Nesplnění některého z úkolů znamená ztrátu 2 bodů za každý nesplněný úkol.

Dále budou závodníci muset při cestě tam i cestě zpět udělat jednu povinnou 6 hodin dlouhou přestávku na spaní. Čerpání této povinné přestávky musí být oznámeno předem pomocí SMS. Po dojezdu na Gibraltar zde stráví přesně 24 hodin a budou opět vypuštěni na cestu domů. Po celou dobu budou posádky online sledovány GPS lokátorem s tím, že jejich poloha, fotky a cestovatelské zážitky budou průběžně zveřejňovány na stránkách JEDU.cz a veřejnost bude moci pro jednotlivé posádky hlasovat.

Hodnocení se skládá z těchto kritérií:

  • Rychlost: první posádka, která dorazí do Prahy dostane 10 bodů, druhá 9, třetí 8, atd.
  • Sympatie veřejnosti: posádka s největším počtem hlasů dostane 10 bodů, druhá 9, atd. Hlasování bude ukončeno po příjezdu poslední dvojice do Prahy. Denně můžete poslat z jedné IP adresy (jednoho počítače) maximálně 3 hlasy (jedné dvojici nebo i třem různým). Mezi jednotlivými hlasy musí být pauza min. 1 hodiny.
  • Dodatečné body: každý člen z poroty (5 osob) bude mít ještě dva dodatečné body, který bude moci přidělit posádce za nějaký výjimečný počin či fair play atd.

Ceny:

1. Místo: Poukaz na letenky ve výši 30000 Kč
2. Místo: Poukaz na letenky ve výši 25000 Kč
3. Místo: Poukaz na letenky ve výši 20000 Kč
4. Místo: Poukaz na letenky ve výši 15000 Kč
5. Místo: Poukaz na letenky ve výši 10000 Kč

+ věcné ceny pro ostatní účastníky.
Uvítáme nabídky dalších sponzorů!

Poznámka:
Každý účastník pojede na vlastní riziko. JEDU.cz sro neručí za škody na zdraví či majetku jednotlivých účastníků. Účastníci souhlasí s uveřejněním svých zážitků z cesty na webu www.jedu.cz a v ostatních mediích.