Pravidla

Detaily se každý rok obměňují, ale základ je vždy stejný. Kam se pojede a jaká jsou pravidla závodu se dozvíte v následujících řádcích. Pokud by vás zajímala nějaká informace, kterou jste se na našich stránkách nedozvěděli nebo byste potřebovali s čímkoliv ohledně závodu poradit, neváhejte se na nás obrátit na emailu info@mcrautostop.cz.

Start:

Start závodu je v sobotu 8. 7. 2023, délka závodu je cca 1 týden. Slavnostní vyhlášení a předání cen se odehraje v sobotu 15. 7. v 19 hodin.

 

Účastníci:

Dvoučlenné smíšené nebo mužské posádky, minimální věk je 18 let.

 

Startovné:

Startovné je 1000 Kč za celou dvojici (tým).

 

Přihlášky:

Přihlášky vyplňujte na následujícím odkazu:

https://forms.gle/Br7RpkXoet9P8K6w5

Trasa:

Praha – Střední Evropa - zastávka 24 hodin na slovenské Zemplínské Šíravě - Střední Evropa - Praha

..... předpokládaná délka bude okolo 3000 km.

 

Podmínky:

Celou cestu musí účastníci ujet výhradně stopem. Mohou stopovat všechny dopravní prostředky a to klasicky s palcem nahoru u silnice nebo i oslovováním řidičů  např. na benzínových pumpách. Za jízdu nesmí nic platit a nesmí využít  odvozu  svých známých. Použití MHD uvnitř měst je možné bez omezení. 

Průběh závodu: účastníci pojedou co nejrychleji výše uvedený okruh na Zemplískou Šíravu, tam pobydou přesně 24 hodin a dojedou zpět do Prahy s tím, že budou po cestě plnit stanovené úkoly a projíždět konkrétními průjezdními body. Přesné info obdrží v itineráři, který dostanou na startu závodu.

Všechny úkoly je nutné splnit v zahraničí, tedy mimo území ČR.  V jedné zemi je možné plnit vždy jen jeden úkol. Úkoly není možné plnit v místě pitstopu na Zemplínské Šíravě ani v jeho blízkém okolí (okruh 20 km). Podmínkou je, stejně jako u celého závodu, být v tričkách soutěže a plnění úkolu zdokumentovat, tedy pořídit fotografie a video a průběh popsat v sekci "Zážitky" na webu. O začátku plnění úkolu zašle posádka SMS zprávu. Přesná pravidla ke každému úkolu budou uvedena v itineráři, který týmy dostanou na startu závodu.

 

Závodníci musí splnit povinné úkoly, jinak budou diskvalifikováni.

Dále budou závodníci při cestě tam i zpět dělat povinné noční přestávky v trvání minimálně 5 hodin, aby si alespoň trochu odpočinuli. Povinné noční přestávky je možné čerpat kdykoliv mezi 21.00 a 9.00 následujícího dne.

Čerpání této přestávky musí být oznámeno předem pomocí SMS. Po odeslání SMS již není možné rozhodnutí změnit a při čerpání pauzy je možné se pohybovat max v okruhu 200 metrů. Po dojezdu do pit stopu, kde všechni závodníci stráví přesně 24 hodin, budou opět vysláni na zpáteční cestu. Po celou dobu budou týmy online sledovány GPS lokátorem s tím, že jejich poloha, fotky a cestovatelské zážitky budou průběžně zveřejňovány na stránkách závodu a veřejnost bude moci pro jednotlivé posádky hlasovat.

 

Hodnocení se skládá z těchto kritérií:

  • Rychlost: první tým, který dorazí do Prahy dostane 12 bodů, druhý 9, třetí 8, čtvrtý 7, atd.
  • Podpora  veřejnosti: tým s největším počtem dárcovských DMS dostane 10 bodů, druhý 9, atd.
  • Při bodové shodě rozhoduje rychlost.

Podpora veřejnosti:    

Sledující posílají dárcovské SMS, které budou mít hodnotu 30 Kč, 60, 90 nebo 190 Kč a jejichž výtěžek bude v plné výši použit pro Konto Bariery.

 

Ceny:

Posádky na čelních pozicích si rozdělí věcné ceny od našich sponzorů. 

 

Poznámka:
Každý účastník pojede na vlastní riziko. Organizátoři neručí za škody na zdraví či majetku jednotlivých účastníků. Účastníci souhlasí s uveřejněním svých zážitků z cesty na webu a sociálních sítích závodu a v ostatních mediích. Přihlášením do závody všichni účastníci souhlasí s pravidly akce a s tím, že jejich osobní údaje budou zpracovány v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady EU 2016/679, o ochraně fyzických osob, v souvislosti se zpracováním osobních údajů - General Data Protection Regulation (GDPR).

 

Kontakty:

Pořadatel:

Světem stopem z. s.

IČO: 08640017

Brtnická 1034/8, Michle (Praha 10), 101 00 Praha

email: info@mcrautostop.cz

 

Všechny nabídky, nápady či připomínky směřujte prosím na organizátory:

Emil Patta, tel: 604 846 205 , mail: emil.patta@lifio.cz

Pavel Zíka, tel: 603 411 788, mail: pavel@jedu.cz