Letní závod 2022

Každoročně pořádáme populární závod Mistrovství ČR v autostopu. Akce se účastní v hlavním závodě týmy - dvojice, které soutěží na trase po Evropě, která je dlouhá cca. 5000 km a po cestě plní několik stanovených úkolů. Akce má mimo zábavu také dobročinný přesah. Jednotlivé týmy sdílejí své příspěvky a lidé přispívají formou DMS na dobrou věc. Vždy se vyberou desítky tisíc korun!

8. ročník Letního závodu Mistrovství ČR v autostopu se konal v termínu 9. – 17. července 2022.

Průjezdní body závodu byly průsmyk Transfagaras, hora Buzludža, Lozenets, Istanbul, pláž Gjipes, Mostar, Lunzersee a cíl byl, stejně jako start, v Praze. Tento náročný ročník byl plný zajímavých momentů včetně toho, že se poprvé naše stopařské klání dostalo na jiný kontinent než Evropu – týmy překročily v Istanbulu úžinu Bospor a stanuly na asijském kontinentu. V Istanbulu ve čtvrti Sultan Ahmed také proběhlo setkání závodníků v přátelské atmosféře, kde si všichni 24 hodin odpočinuli.

Týmy také plnily 5 zábavných úkolů a snažily se vybrat co nejvíce peněz pomocí DMS.

Toto jsou výsledky Letního závodu 2022, všem účastníkům gratulujeme k obdivuhodným výkonům!

????1. místo obsadil tým č. 10 ve složení Vendula Klejchová a Matyáš Dobeš - 12 bodů za rychlost a 9 za DMS - celkově 21
????2. místo patří týmu číslo 11 - za rychlost i DMS shodně po 8 bodech, celkem tedy 16
????3. místo je týmu číslo 12 - závodníci obdrželi 9 bodů za rychlost a 6 za DMS, celkem tedy 15
 
Tak jako každý rok tak i v ročníku 2022 jsme podpořily naším závodem ve spolupráci s Kontem Bariéry konkrétní osobu, která potřebovala naši pomoc v boji se svým osudem. Peníze jsme vybírali pro pana Karla, kterého jsme podpořili částkou 26000 korun. Všem, kteří přispěli, děkujeme!

Panu Karlovi jsme tak ve spolupráci s Kontem bariéry pomohli na cestě k jeho snu - novému aktivnímu mechanickému vozíku, díky němuž se bude moci zase naplno věnovat všem aktivitám tak, jak je zvyklý ????‍????????????????????‍???? Všem, kteří přispěli, ještě moc děkujeme!

 

Děkujeme všem partnerům a sponzorům závodu za podporu!

 

Zmínky v médiích:

https://www.idnes.cz/brno/zpravy/auto-stopar-mistr-republiky-vitez-student-istanbul-rekord.A220727_675297_brno-zpravy_krut

 

Fotky ze závodu: