Úkoly v průběhu závodu

Zimní závod okolo ČR startuje v pátek 13. 12. v 9.00 a vy můžete být u toho!

Průjezdní bod - SEVEDSTORP alias BULLERBYN

Určitě jste četli jako malí knihu Děti z Bullerbynu od Astrid Lindgrenové. Prvním průjezdním bodem bude Sevedstorp, vesnička, která sloužila Astrid Lindgrenové jako předloha, když vymýšlela Bullerbyn. Úkolem posádek, je dostavit se do Sevedstorpu a splnit tam úkol, který se dozví na místě.

UMEÅ

V tomto průjezdním místě se musí posádka vyfotit u cedule s názvem města.

TORNIO

V tomto průjezdním místě se musí posádka vyfotit u cedule s názvem města.

SONKAJÄRVI

Eukonkanto neboli Wife Carying je alternativní sport, při kterém muž nese ženu přes překážkovou trať, která měří přes 200 metrů. Tento sport poprvé začal právě v městě Sonkajärvi a od roku 1992 se zde pořádá Mistrovství světa. Úkolem posádek bude uspořádat minisoutěž ve Wife Carying, které se musí účastnit alespoň 3 páry (jeden z nich bude posádka). Muž při soutěži musí nést ženu (záleží na jeho kreativitě) a soutěžící takto musí zdolat trasu, která měří alespoň 50 metrů.

HELSINKY

V hlavním městě Finska, v Helsinkách, mají posádky na výběr ze dvou úkolů a) Něco teplého na tělo b) Něco teplého do těla

TALLINN

V Tallinnu se musí posádky zdržet přesně 24h, pak mohou pokračovat v cestě.

KRYŽIU KALNAS

Hora křížů, je kopec na severu Litvy. Úkolem posádek je vyrobit kříž pro stopařského boha a nechat ho na Hoře křížů.

BIAŁOWIESKI PARK NARODOWY

Poslední zastávkou našeho závodu bude Białowieski Park. Je to rozlehlý park/prales, kde žije spousta divokých zvířat. Posádky se zde musí vyfotit.

DOSTAŇ SE NA OSTROV

Cesta okolo Botnického zálivu může být po čase trochu zdlouhavá. Aby se posádky nenudili, mají za úkol kdekoliv mezi Umeou a Helsinkami navštívit ostrov, který je vzdálený minimálně 20 metrů od pevniny. Který ostrov si vyberou a jak se na něj dostanou, je na nich. Musí se tam dostat oba a na ostrově se vyfotit.

CHOTĚBOŘŘŘ

Ve Skandinávii alkohol nepatří mezi nejlevnější suroviny. Sponzorem našeho závodu je Pivovar Chotěboř. Posádky, tak mají za úkol dovézt jedno pivo Chotěboře do Skandinávie (Švédsko, Finsko), dát ho ochutnat někomu místnímu a naučit ho větu: „Chotěboř má říz.“ Výsledek své pedagogické práce pak natočí na video.

POMOCNÍCI

Tento úkol se plní, kdekoliv na cestě z Tallinnu do Prahy. Nesmí se plnit v ČR a v Tallinnu. Při cestě stopem a při závodě posádkám pomáhá spousta lidí. Je potřeba jim to vrátit. Posádky mají za úkol, někde zastavit a hodinu pomáhat místním s čímkoliv.

volitelné - OBÁLKY

Ještě než posádky opustí ČR, mají možnost získat výhodu nad ostatními. V Ústí nad Labem na benzínce bude 6 obálek. Posádky mohou přijet a vylosovat si obálku. V obálkách naleznou informace o zkrácení či prodloužení výsledného času (-1h, -2h, -3h, -4h, +2h, +1h).

volitelné - PŘEJEZD DO ŠVÉDSKA

Přejezd do Švédska je libovolný. Posádky mohou jet po souši nebo trajektem. Za každé 1 euro utracené za trajekt se posádce přičítá 1 minuta k výslednému času. Je tedy čistě na nich, která cesta se jim vyplatí více.

volitelné - POLÁRNÍ KRUH

Pokud se posádka dostane při cestě až za polární kruh, odečte se jim 5 hodiny z výsledného času.

volitelné - EKO ÚKOL

Nechceme znečišťovat naši planetu a nechceme vozit odpadky do Skandinávie. Za každou flašku Chotěboře, kterou posádky obdrží na startu a kterou přivezou zpět do Prahy, se jim odečte 15 minut z výsledného času.

Úkoly

Zimní závod 2019

  1. Koleda

 

„Štědrej večer nastal, štědrej večer nastal, koledy přichystal…“  Ano, správně, vaším úkolem bude naučit minimálně 2 cizince libovolnou českou koledu (minimálně 20 slov) a spolu s nimi si ji zazpívat. Nesmí jít o vaše řidiče.

Dokumentace na video

 

2.    Trhy

Jaké by to byly vánoce bez vánočních trhů?! Vaším úkolem bude navštívit libovolné oficiální vánoční trhy a dá si typickou vánoční věc libovolného výběru. Dokumentace na video.

 

3.       Koulovačka

Máte rádi sníh? Tak to je úkol přesně pro vás! Uspořádejte kdekoliv pořádnou koulovačku alespoň se 3 dalšími lidmi. Musíte použít opravdový sníh! Dokumentace na video.

 

4.     Stromeček

K vánočním zvykům patří také zdobení stromku. Vaším úkolem je najít živý jehličnatý strom a kreativně ho ozdobit. Použijte kreativitu, ale nepřipravujte se na tento úkol dopředu doma. Zkuste využít třeba přírodní materiály! A nezapomeňte umístit na špičku hvězdu! Zdobení vám musí zabrat minimálně 30 minut. Dokumentace foto.

 

5.       Dárek

Neodmyslitelnou věcí vánoc, na kterou se těší především děti, jsou dárky. Vaším úkolem bude přivézt z každé navštívené země jednu typickou věc. Těmito celkem čtyřmi věcmi pak obdarujete posledního řidiče, kterého si stopnete. Dokumentace foto.

 

Plnit se bude vždy jeden úkol v jedné navštívené zemi. V jedné zami není možné splnit více úkolů. Úkol dárek je pevně fixovaný na Českou republiku. 

 

Partneři