5

Anežka a Jakub
Dobrodružství u konce

Publikováno:
22.07.2022, 10:33
Komentářů:
zatím žádný komentář
aneb naše cesta
Rychlo výlet po jižní Evropě nám už sice skončil, ale ještě bych ráda shrnula jak jsme se vlastně měli.
Za 9 dnů jsme stopem projeli přes 4 000 kilometrů, navštívili 10 státu, z toho 6 pro nás nových a průměrně 2,5 h spánku denně.
Byla to jízda!
Na Slovensku jsme navštívili české velvyslanectví v Bratislavě a zbytkem státu jsme docela rychle profrčeli.
V Maďarsku jsme se zastavili v Budapešti také na českém velvyslanectví, a tím jsme splnili náš první úkol.
První noc jsme strávili na benzině kousek od hranic s Rumunskem.
Letos jsme si vzali vařič JetBoil (možná si říkáte, že to byla zbytečná zátěž navíc. Ale to teplý jídlo večer bodne. Případně když se octnete někde v pr**** kde není obchod/Benzina)
V Rumunsku jsme navštívili Transfăgărășan a viděli medvědy.
Další noc byla opět na benzině, vedle které byl hotel. Takže jsme si ustlali u zadního vchodu hotelu u hranic s Bulharskem.
Riziko spojené se spaním pod širákem je určitě všude přítomný hmyz. Kór když jste alergičtí.
V Bulharsku jsme pokořili horu Buzludžu vysokou 1 441 m. n. m. (naštěstí autem a né pěšky) a vyfotili se nahoře s památníkem bulharské komunistické strany.
Vykoupali se v Černém moři a opět potkali kamarády komáry.
Další noc jsme strávili na benzině se zahradním nábytkem, takže noc byla luxusní. K večeři jsme měli bulharský chléb s ovčím sýrem z Rumunska.
Turecko nás okamžitě okouzlilo.
Příjemně překvapilo pohostinností místních lidí a nádhernými památkami. A stopování šlo jak po másle. Čekali jsme průměrně 8 minut.
Další noc byla nic moc, spali jsme na řeckých hracích obklopených divokými psy. Ještě že jsme měli ten jetboil a dali jsme si alespoň polívku z pytlíku.
Řecko bylo pro nás jedním velkým zklamáním na stopování. Lidé nepříjemní a nechtěli nás brát. Na stopa jsme čekali i přes 3 hodiny. Tím jsme ztratili minimálně jeden den a pravděpodobně kvůli tomu jsme závod nestihli dokončit. Takže jsme říkali, že do Řecka už jedině letadlem na dovolenou k moři a stopem už ne.
Ale splnili jsme zde úkol party na pláži a vykoupali se v Egejském moři.
Další noc jsme strávili ve městě Soluň za lavičkami vedle vojenského objektu. Na zkoušku jsme si vzali s sebou Adventure menu, se kterým jsme se táhli až do Řecka, takže tenhle večer jsme měli hostinu.
Albánie nás okouzlila hned po překročení hranic. Všude nádherné hory, příroda a zvířata. Stejně jako v Turecku jsme čekali opravdu krátce a hned jsme se vezli. Tady se nám také povedlo rozbít první auto. Vykoupali se v Jónském moři a strávili noc na pláži.
Černá Hora pro nás nic moc, lidé opět nepříjemní a naštěstí nás zachránil Albánec. Jo a stopli jsme tady naší první jeptišku. A vylezli jsme tady na horu Veliko Ilijino Brdo 1 122 m. n. m. (tentokrát už po svých)
Bosna a Hercegovina krásná země. Navštívili jsme Starý most v Mostaru a zbytek země jen profrčeli.
Chorvatsko bylo pro nás stejným zklamáním (možná ještě větším) jako Řecko. Hranice jsme překročili pěšky a vlastně jsme pořád pokračovali pěšky až jsme se dostali kraťoučkými stopy před mýtnou bránu a pak se dostali až k Záhřebu, kde byla naše konečná.
Museli jsme jet autobusem zpět do ČR.
Přišli jsme tedy o dva státy. Ale přesně tuhle trasu jsme jeli loni v srpnu, takže nás to tolik nemrzelo. Mrzelo nás jen to, že nejsme schopni závod dokončit.

Všude jsou lidé, kteří vás můžou poslat někam, vytroubit vás nebo i něco horšího, ale jsou i lidé, kteří si kvůli vám neskutečně zajedou a ještě vám dají peníze, nebo vás pozvou na jídlo/kávu.
A ano, mezi ty hodné se rozhodně řadí i nejvíce obávaní Turci a Albánci. Zkuste jednou vypnout televizi a jeďte se přesvědčit na vlastní oči.

Byla to neuvěřitelná jízda plná zážitků!

Pokud někdo zvažujete účast na dalším ročníku Mistrovství ČR v autostopu, tak neváhejte už ani minutu! Je to fakt bomba!

Případné dotazy ráda zodpovím a určitě pro vás připravíme přednášku v Dačicích.


Zobrazit ostatní zážitky týmu 5

zatím žádný komentář

Vložte komentář


Vložte komentář

Podpořte posádku č. 5 a Konto Bariery!

Zašlete posádce DMS a kromě něj tak podpořte i postižené mladé sportovce a cestovatele. Více >

Zašlete
DMS AUTOSTOP5
na tel 87777
vybraná částka:
0