10


Úkol hora

Publikováno:
14.07.2022, 21:59
Komentářů:
zatím žádný komentář
Vrchol nad 1000m
Maja Pleshovecit

Když jsme se s Albánsko- Řeckým týpkem, který žije v Anglii dost zakecali a zjistili jsme, že máme spoustu společných témat k diskuzi, hned jsem veděl, že tahle cesta bude stát zato! Řekli jsme mu o úkolech, které máme plnit a taky o tom, že by bylo dobré najít nějakej vrchol se jménem ještě v Řecku, protože v Albánii chceme splnit ambasádu. Nějak se mi nic nepodařilo najít a on si na to tak po 2hodinách jízdy asi 10km před hranicema vzpomněl jestli jsem teda něco našel, podíval jsem se znovu a vidím horu, která má více jak 1300m.n.m., je na hranicích Albánie a Řecka, má jméno a samotný vrchol je na Řecké straně. Vede tam cesta- teda aspoň podle mapy.cz. Sen.

Rozhodujeme se, že tam jedeme, je to jen 4km nahoru a 4dolů. Říkáme si, pohoda, to nás ani nezdrží. Jenže polňačka se hoodně rychle proměnila v cestu s popadanými kameny a úplně jsme neměli 4x4jeepa ale nějakou menší Kiu. Týpek byl odhodlanej, že to vyjedem... co nám zbývalo, nebylo kde se otočit. V jednom místě byla cesta tak úzká a kameny tak blízko sebe, že jsme auto pěkně na boku škrábli... Chvilkama byla cesta lepší, měli jsme naději že to vyjedem. Po asi kilometru ale přišel rozhodující bod, prudkej kopec plnej kamenů a ikdyž jsem auto tlačil, prostě si s tím neporadilo. Takže jsme to kousek vycouvali a našli místo kde se budeme moci otočit.

Bylo po půlnoci, normální člověk by se na nás vykašlal a řekl bych, že by nás tam i nechal. Nebízeli jsme mu, že můžeme jet zpátky, ale on, že jdeme nahoru! A tak jsme vyrazili pěšky, byl úplněk a bylo nádherně. Oproti Istanbulu velice příjemně čerstvý vzduch. No a tak jsme si to tak necelou hodinku vesele štrádovali až nahoru a klábosili o životě. Vzali jsme si s sebou GPS a vrchol zdolali.

To jsme ale vůbec netušili jak na tom bude naše pneumatika po hranicích s Albánií a co ještě zažijeme...


Zobrazit ostatní zážitky týmu 10

zatím žádný komentář

Vložte komentář


Vložte komentář

Podpořte posádku č. 10 a Konto Bariery!

Zašlete posádce DMS a kromě něj tak podpořte i postižené mladé sportovce a cestovatele. Více >

Zašlete
DMS AUTOSTOP10
na tel 87777
vybraná částka:
0