5

Anežka a Jakub
Istanbul a plnění úkolu Dostaň se do Asie

Publikováno:
14.07.2022, 16:33
Komentářů:
zatím žádný komentář
Perfektní hotel, sprcha, super snídaně a po pauze do Asie

Na průjezdní bod v Istanbulu jsme se dostali přesně v 15:50, kde nás přivítali pořadatelé a pak jsme se šli ubytovat. Hotel jsme rezervovali chviličku před tím, než jsme přejeli turecké hranice, kde už jsme data neměli. Takže jsme si hotel ani neprohlédli a snídaně v ceně rozhodla, že tohle je hotel pro nás. Z hotelu jsme byli totálně unešení! Nádherný rodinný hotel v historické části města a pokoj také překrásný. Vysprchovali jsme se a vydali jsme se poznávat krásy Istanbulu.

Lidé byli neskutečně příjemní a zvali nás hned na čaj a kávu. Ochutnali jsme tak čaj na tržnici a neodmítli pozvání na kávu do restaurace, kde jsme si popovídali s majitelem. Potom jsme už šli na sraz s ostatními týmy, kde jsme si sdělili zážitky z cesty.

Dali jsme si pivo v místním baru a pak jsme se vydali na pravý turecký kebab. No můžu říct, že český kebab je lepší. Potom jsme už šli dohnat spánkový deficit. Ráno jsme šli na snídani, která byla nahoře na terase. Takže výborná snídaně s nádherným výhledem. Dopoledne jsme ještě plánovali cestu a balili věci. Ve 12 jsme museli opustit hotel a majiteli jsme ještě věnovali becherovku, protože je to taky bývalý stopař, který procestoval Arménii a Írán a skvěle jsme si popovídali. Z Becherovky byl nadšený, že ji zná a vždy prosí Čechy, aby mu ji dovezli. Odpoledne jsme se ještě procházeli v centru, později dali oběd a čekali na náš start.

V 15:50 jsme vyrazili udělat úkol - Dostaňte se do Asie. Sedli jsme na loď, vystoupili v Asii, udělali pár fotek a znovu jsme běželi na loď zpátky do Evropy. Z Istanbulu jsme se dostali za 5 minut co jsme začali stopovat. V noci jsme se ještě dostali na řecké hranice, kde jsme strávili noc s agresivními psi.Zobrazit ostatní zážitky týmu 5

zatím žádný komentář

Vložte komentář


Vložte komentář

Podpořte posádku č. 5 a Konto Bariery!

Zašlete posádce DMS a kromě něj tak podpořte i postižené mladé sportovce a cestovatele. Více >

Zašlete
DMS AUTOSTOP5
na tel 87777
vybraná částka:
0