Stopařské setkání 2020

Každoročně pořádáme populární závod Mistrovství ČR v autostopu. Akce se účastní v hlavním závodě týmy - dvojice, které soutěží na trase po Evropě, která je dlouhá cca. 5000 km a po cestě plní několik stanovených úkolů. Akce má mimo zábavu také dobročinný přesah. Jednotlivé týmy sdílejí své příspěvky a lidé přispívají formou DMS na dobrou věc. Vždy se vyberou desítky tisíc korun!

V roce 2020 se konalo v termínu 13. až 15. července stopařské setkání u jezera Balaton v Maďarsku. Do kempu Napsugár v městečku Fonyód dorazilo kolem 30 lidí a všechny zde čekala spousta zábavy, cestovatelské přednášky a koupání na příjemné pláži.

Cestovatelé dorazili povětšinou jak jinak než autostopem a měli možnost se zúčastnit zábavného závodu okolo jezera. Tuto výzvu využilo 7 dvojic, zbytek dal přednost relaxaci ve vodě nebo v místních občerstvovnách.

Večer proběhly přednášky o cestování v podání Jahu Řezníčkové alias Ginger Thunder travel blog a Slávka Krále, který dorazil i s Corey – svým cestovatelským pejskem, který má na kontě více navštívených zemí než kdejaký zkušený cestovatel.

 

Fotky ze závodu: