Letní závod 2021

Každoročně pořádáme populární závod Mistrovství ČR v autostopu. Akce se účastní v hlavním závodě týmy - dvojice, které soutěží na trase po Evropě, která je dlouhá cca. 5000 km a po cestě plní několik stanovených úkolů. Akce má mimo zábavu také dobročinný přesah. Jednotlivé týmy sdílejí své příspěvky a lidé přispívají formou DMS na dobrou věc. Vždy se vyberou desítky tisíc korun!

7. ročník MČR v autostopu se konal od 17. 7. 2021 do 25. 7. 2021. V neděli v 17:00 proběhlo vyhlášení vítězů! Závod vyhrála Milada Kumperová společně se Šebestiánem Bokem. Gratulujeme!

Trasa závodu letos byla Praha - Německo - Švýcarsko - Lichtenštejnsko - Lucembursko - Belgie - Německo - Rychlebské hory - Praha. V kempu v Rychlebských horách se konal pit stop závodu - 24 hodin dlouhá pauza, kde si závodníci společně s ostatními týmy odpočinuli a nabrali síly do závěrečné etapy závodu.

 

Konečné pořadí je následující:

1. místo posádka č.5 Milada Kumperová a Šebestián Bok
2. místo posádka č.4 Vendula Klejchová a Adam Girszewski
3. místo posádka č.6 Elena Kozaitek Chrenková a Dominik Matula
4. místo posádka č.1
Aneta Škardová a Daniel Škarda
5. místo posádka č.3 Edita Pattová a Petr Hart
6. místo posádka č.7 Karin Goláňová a
Tomáš Holub
7. místo posádka č.2 Eliška Uhrová a Zdeněk Lžičař

Díky sledujícím a podporovatelům závodu se podařilo našemu závodu vybrat 22 tisíc korun. Celá částka půjde na nákup elektrického vozíku pro paní Sylvii Březinovou. Jsme rádi, že jsme našim závodem mohli pomoci dobré věci!

 

V závodě týmy plnily několik úkolů:

1. Květina
Z lučního kvítí uvažte kytici a udělejte s ní někomu radost.

2. Smažák
U někoho doma usmažte dle klasického receptu smažený sýr a domácí s ním pohostěte.

3. Becherovka party
S pomocí Becherovek, které s sebou vezete, uspořádejte na veřejném místě párty pro alespoň 5 lidí.

4. Haribo dance
Před podnikovou prodejnou Haribo zatančete s minimálně dalšími 2 lidmi Haribo dance.

5.Venčení psa
Vyvenčete někomu po dobu minimálně 15 minut jeho psího miláčka.

6. Přednáška o stopování

Uspořádejte cestovatelskou přednášku pro minimálně 10 lidí, která bude trvat alespoň 30 minut.

V závěrečné části závodu ještě závodnící plnili několik úkolů v Česku - putovali na kopec v Rychlebským horách, kde se nachází obří stůl a židle a v lázích v Jeseníků ochutnávali místní léčivý pramen.

  

Koho jsme podpořili?

V tomto ročníku jsme vybírali peníze pro paní Silvii Březinovou, která nám poskytla svůj příběh:

 

Jmenuji se Sylvie Březinová. V roce 2019 jsem po nemoci s poškozením míchy ochrnula. Mám ochrnuté dolní končetiny a narušenou hybnost jedné končetiny horní, pohybuji se pouze na vozíku.Jsem matkou 12 letého syna, rozvedená. Pracovala jsem jako pendlerka v továrně v SRN, ke své práci se vrátit nemůžu. Teprve od začátku listopadu 2020 jsem propuštěna po hospitalizaci a rehabilitaci v rehabilitačním ústavu do domácího prostředí – nově do bezbariérového bytu, s jehož vybavením jsem měla zvýšené finanční výdaje. Zvýšené výdaje jsem měla také se zapůjčením a získáním vlastních kompenzačních pomůcek (zapůjčený a posléze i vlastní mechanický vozík a koupací vozík). Ještě nemám přiznaný důchod (žádost podána v prosinci 2020) ani jiné sociální dávky kromě příspěvku na mobilitu ve výši 550 Kč a příspěvku na péči ve stupni III., který vydávám na zajištění péče. Výplata nemocenské mi byla ukončena v únoru 2021, žádám o dávky státní sociální podpory a hmotné nouze.Během jara 2021 jsem s pomocí sociální pracovnice asociace CZEPA sháněla nadační podporu na vlastní koupací vozík a na motomed (přístroj pro domácí rehabilitaci) – obě pomůcky zdravotní pojišťovny nehradí, nepřispívá na ně ani Úřad práce. Koupací vozík s přispěním nadace J&T už mám. Motomed, také díky daru nadace Konto Bariéry, budu brzy kupovat. Další věc, která mě trápí, je samostatný pohyb venku. Od zdravotní pojišťovny mám mechanický vozík, na kterém se každodenně pohybuji v domácnosti. Z důvodu ochrnutí dolních končetin a současně levé ruky je pro mě velmi obtížný pohyb na mechanickém vozíku venku. Velmi by mi pohyb usnadnil elektrický vozík. V tuto chvíli ještě nemám vybraný model, ráda si nechám poradit od odborníků-ergoterapeutů (výběr budu řešit v červenci během pobytu v rehabilitačním centru), významnou roli také hrají finance. Pokud bych se mohla ucházet o finanční podporu v rámci charitativního výtěžku mistrovství ČR v autostopu, ráda bych si zakoupila elektrický vozík na pohyb venku.

Děkuji za Vaši podporu!

S pozdravem
Sylvie Březinová

 

Zmínky v médiích:

https://plzen.rozhlas.cz/stopovani-je-jeden-z-nejlepsich-zpusobu-jak-dnes-cestovat-rika-vitez-mistrovstvi-8597536

https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/439996-tn-live-prehled-dne-15-cervence-2021

https://www.expresfm.cz/rozhovory/nejlepsi-zpusob-dopravy-jedine-stopem-rika-mistr-cr-v-autostopu/

 

Fotky ze závodu: