Úkoly

Úkoly je možné plnit až v zahraničí a nejméně 50 km od Oděsy. Mezi plněním úkolů musí posádky ujet min. 20 km. Podmínkou je, stejně jako u celého závodu, být v tričkách a čepici soutěže a plnění úkolu zdokumentovat. Tedy pořídit minimálně 3 fotky a popsat podrobně celou realizaci. O začátku plnění úkolu zašle posádka sms zprávu. Úkol je splněn až ve chvíli, kdy průběh plnění vložen na web závodu.

Řízek

Týmy navštíví místní u nich doma a připraví jim klasický řízek v trojobalu s přílohou. Jídlo následně společně snědí.

Barmanská show

Týmy uspořádají barmanskou show za pomoci nápojů od sponzorů závodu. Jeden člen bude hrát barmana, druhý moderátora. Společně zapojí do show místní lidi, kteří připravené nápoje vypijí.

Tanec

Týmy společně s místními zatančí dva tance, jeden typický pro Česko, druhý pro zemi, ve které tančí. Navzájem se tance naučí a výsledek následně předvedou.

Pohled

Týmy potěší Blanku, kterou ve spolupráci s Kontem Bariéry podporujeme. Zašlou jí pohled s místní tématikou se vzkazem se zážitky ze závodu.

Ochutnávka

Týmy uspořádají ochutnávku tyčinek, jejichž zásobu mají s sebou od partnera závodu. Postupně zapojí minimálně 3 lidi, kteří tyčinky dostanou, ochutnají a popíšou, jak jim chutnají.

Posádky musí během cesty splnit minimálně 4 úkoly z 5.

Navíc cestou do Oděsy musí splnit nejméně 2 úkoly, jinak bude posádka diskvalifikována.