Pro média

V roce 2016 směřoval závod, stejně jako předešlý ročník, opět na jih Evropy - tentokrát do bulharského Primorska. Cestou do známého černomořského letoviska musely týmy navštívit moldavskou Kišiněv a na zpáteční cestě chorvatský Dubrovník. Vítezem se stal tým ve složení Lucia Ragasová a Vít Vomáčka. Gratulujeme!

HLEDÁME MEDIÁLNÍ PARTNERY - TELEVIZE, RÁDIA, ČASOPISY A NOVINY!

SLEDOVANOST JE AKCE NA WEBU A FACEBOKU JE OKOLO 15000 OSOB DENNĚ!

 

ČLÁNEK KE STAŽENÍ - FOTOGRAFIE DODÁME:

Mistrovství ČR v autostopu na trase Praha – Primorsko – Praha odstartovalo!

Cestování autostopem již není tak populární, jako bylo v 70. a 80. letech minulého století, ale přesto se najdou mladí cestovatelé, kteří chtějí prožívat svobodu a dobrodružství na evropských silnicích. Pro ty zorganizovali pracovníci JEDU.cz 3. ročník Mistrovství ČR v autostopu.

Dvanáct smíšených dvojic jede na trase Praha - Primorsko – Praha s tím, že cestou tam musí projet moldavským Kišiněvem a cestou zpět Dubrovnikem. První posádka se objeví v Praze o příští pátek, poslední do 12 dnů.

Základní podmínkou účasti bylo utvořit smíšenou nebo pánskou posádku a dosažení věku 18 let. Nutné je také mít sebou dva kvalitní mobilní telefony, protože závodníci budou vkládat na stránky www.jedu.cz/stop své zážitky a fotky a tím bojovat o přízeň publika. Nejede se totiž jen na čas, druhým kritériem je podpora od těch, kteří budou online sledovat pohyb závodníků. Podpořit svou ji oblíbenou posádku můžete formou dárcovské DMS, jejíž celý výtěžek putuje ve prospěch Konta Bariery. Za vybrané peníze bude zajištěn basketbalový přípravný kemp pro  mladé vozíčkáře!

Každá závodní dvojice má u sebe GPS lokátor, který nepřetržitě ukazuje, kde se která posádka nachází, jakou jede rychlostí, jak dlouho posádky čekají na další auto či v jaké jsou nadmořské výšce. Díky možnosti přepnout mapu na satelitní pohledy nebo na street view se mohou pozorovatelé podívat na místa, kde se závodníci nacházejí.

Soutěžní týmy musí cestou splnit i 5 úkolů: vykoupat se v moři, svézt se na koni či oslovi, navštívit vinařství nebo pivovar, uvařit nějaké národní jídlo a navštívit hudební produkci.

I když cílem účastníků jsou hlavně zážitky z cesty, poznání dalších nadšenců do stopování a poznávání cizích zemí, tak organizátoři připravili díky sponzorům i věcné ceny. Hlavní výhrou jsou 2 letenky do New Yorku. Více na webu  www.jedu.cz/stop

            Do závodu se mohou zapojit i diváci svými příběhy a konečné pořadí mohou ovlivnit pomocí DMS ve prostěch Konta Bariery, čímž zároveň podpoří i svoji oblíbenou posádku.

 

PRO INFORMACE A FOTKY Z MINULÝCH ROČNÍKŮ PROSÍM PIŠTE NA pavel@jedu.cz nebo volejte na

603411788

Pavel Zíka, hlavní organizátor akce