Náš úkol číslo 5 - Návštěva sportovního utkání

Publikováno:
21.06.2015, 13:32
Komentářů:
1 komentáře
Máme titul! Mistrovský zápas v házené do sedmnácti let mezi Filipposem (z Verie v červených dresech) a Pileou (ze Soluňe ve světle modrých dresech)
Nejen, že domácí Pilea získala mistrovský titul, ale i my máme vyhráno, alespoň co se úkolů týká a to je pro nás to hlavní! Začněme od začátku. Na zápas jsme dorazili chvíli po jeho začátku. A Pilea prohrávala o tři branky. Do poločasu se skóre dost měnilo a před druhým poločasem na tabuli svítil výsledek 18:19 v neprospěch Piley.

Při odchodu hráčů do šaten jsme si odchytili pár hráčů s trenérem a udělali tolik potřebnou fotografii. Poté jsme jim popřáli mnoho štěstí a věřili jsme, že zápas otočí ve svůj prospěch. O pauze jsme si povídali s maminkou jednoho z hráčů, hrajícího za Pileu a říkala, že hráči mají velice tvrdé podmínky. Mají denně tréninky od 21:00 do 23:00 a ráno vstávají v 7:00 do školy. Také říkala, že jsou velice dobrými studenty a velcí kamarádi. Chodí na stejnou školu a bydlí v téměř v jedné čtvrti. A my ji zase řekli o našem závodě a ona hned volala na svou známou a domluvila nám pozápasový odvoz ze Soluňe do Vérie.

Celý druhý poločas se hrálo vyrovnaně, ale přišlo nám, že měla Pilea trošku méně ze hry a že brankář Filipposu má svůj den. I přes to byl zápas stálé vyrovnaný až do poslední chvíle. Necelou minutu před koncem Filippos neproměnili svůj útok a Pilea z následného brejku vyrovnala na 29:29 a Filippos si vzali oddechový čas, po kterém následoval jejich znovu neúspěšný útok a Pilea si vzala svůj oddechový čas. Zbývalo do konce zápasu asi 24 sekund a Pilea rozehrála dalo se říct poslední útok. Tabule ukazovala čas 29:54, když hráč Piley překonal soupeřova brankáře a skóroval. Zdálo se, že je tělocvična na spadnutí a jednalo se o vítěznou trefu, jelikož se soupeř už k ničemu nedostal. A jak vidíte na predposlední fotce maminku jednoho z hráčů. Byla z toho úplně hotová! Parádní konec utkání, jako z filmu.

Pro domácí tým dopadlo všechno dobře a my mohli opustit Soluň s dobrým pocitem posledního splněného úkolu v kapse a jistým odvozem do Vérie, kde jsme si stopli Petrase. Více se o něm a naší následné noční pauze dovíte v následujícím článku.