O závodu

Autostop není jen levným způsobem cestování, ale hlavně filozofií o volnosti , svobodě a poznávání nových krajů a hlavně lidí, kteří vás svezou, aby si mohli popovídat s cestovatelem, protože sami už na to třeba nemají odvahu. Cílem závodu není jen co nejrychleji dojet do Athén a zpět. To je jen necelá polovina. Důležitou součástí jsou zážitky a fotky ze samotného stopování, které budou posádky vkládat na tyto stránky a tím přenášet do našich počítačů atmosféru závodu. Navíc nám dnešní technika GPS lokátorů umožní doslova online sledovat jednotlivé závodníky a prožívat s nimi strasti a radosti z cesty. Celá akce je i o zdravém soutěžení mezi jednotlivými týmy, které nakonec skončí kamarádstvím po prožité přípravě a absolvování závodu.

12 smíšených posádek vyrazí 18. 6. ráno z Prahy do Istanbulu a zpět. Při cestě tam musí projet moldavským Kišiněvem a při cestě zpět trajektem do Itálie a pak domů. V Istanbulu stráví posádky přesně 24 hodin dlouhou povinou přestávku.

Po celou dobu budou mít u sebe GPS lokátory, díky kterým budou online vidět na těchto stránkách vč. možnosti přepnout na satelitní snímky či použít street view.

O vítězi nebude rozhodovat pouze rychlost, ale druhou částí hodnocení je podpora publika, které bude zasílat dárcovské SMS. Tým, který získá nejvíce dárcovských DMS, tak získá 10 bodů, druhý tým  9 bodů, třetí 8 bodů .... Výtěžek z těchto DMS bude použit pro  hendikepované mladé sportovce, které vybere KONTO BARIERY.

Cestou budou posádky plnit i 5 zajímavých úkolů a vkládat své zážitky a fotky na tento web.

Jedná se sice o závod, ale věříme, že stejně jako loni se sejde skvělá parta mladých cestovatelů, kteří si akci užijí.

A my ostatní s nimi!