Pravidla Zimního závodu 2023

Detaily se každý rok obměňují, ale základ je vždy stejný. Kam se pojede a jaká jsou pravidla závodu se dozvíte v následujících řádcích. Pokud by vás zajímala nějaká informace, kterou jste se na našich stránkách nedozvěděli nebo byste potřebovali s čímkoliv ohledně závodu poradit, neváhejte se na nás obrátit na emailu info@mcrautostop.cz.

Start:

Start závodu je v sobotu 16. 12. 2023 v 9:00 na Smetanově nábřeží v Praze, délka závodu je cca 30 hodin. Vyhlášení se odehraje v neděli 17. 12. v 19 hodin.

 

Účastníci:

Dvoučlenné týmy v libovolném složení, minimální věk je 18 let.

 

Startovné:

Startovné je 100 Kč za celou dvojici (tým).

 

Přihlášky:

Přihlášky vyplňujte na následujícím odkazu:

https://forms.gle/XWF6Qxtc2iVwAyZz8

Trasa:

Trasa po Česku vedoucí po místech památek UNESCO

..... předpokládaná délka bude okolo 700 km.

 

Podmínky:

Celou cestu musí účastníci ujet výhradně stopem. Mohou stopovat všechny dopravní prostředky a to klasicky s palcem nahoru u silnice nebo i oslovováním řidičů  např. na benzínových pumpách. Za jízdu nesmí nic platit a nesmí využít  odvozu  svých známých. Použití MHD uvnitř měst je možné bez omezení. 

Průběh závodu: Účastníci pojedou co nejrychleji výše uvedený okruh a dojedou zpět do Prahy s tím, že budou po cestě plnit stanovené úkoly a projíždět průjezdními body. Přesné info obdrží v itineráři, který dostanou na startu závodu.

Týmy budou z plnění úkolů pořizovat fotografie a videa.

Zimní závod se jede nonstop, není zde žádná povinná pauza.

Po celou dobu budou týmy online sledovány GPS lokátorem s tím, že jejich poloha, fotky a cestovatelské zážitky budou průběžně zveřejňovány na stránkách a sociálních sítích závodu.

 

Hodnocení se skládá z těchto kritérií:

V zimním závodě rozhoduje pořadí týmů v cíli s tím, že se započítávají týmy, které splnily stanovený počet úkolů a průjezdních bodů.

 

Ceny:

Posádky na čelních pozicích si rozdělí věcné ceny od našich sponzorů. 

 

Poznámka:
Každý účastník pojede na vlastní riziko. Organizátoři neručí za škody na zdraví či majetku jednotlivých účastníků. Účastníci souhlasí s uveřejněním svých zážitků z cesty na webu a sociálních sítích závodu a v ostatních mediích. Přihlášením do závodu všichni účastníci souhlasí s pravidly akce a s tím, že jejich osobní údaje budou zpracovány v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady EU 2016/679, o ochraně fyzických osob, v souvislosti se zpracováním osobních údajů - General Data Protection Regulation (GDPR).

 

Kontakty:

Pořadatel:

Světem stopem z. s.

IČO: 08640017

Brtnická 1034/8, Michle (Praha 10), 101 00 Praha

email: info@mcrautostop.cz

 

Všechny nabídky, nápady či připomínky směřujte prosím na organizátory:

Emil Patta, tel: 604 846 205 , mail: emil.patta@lifio.cz

Pavel Zíka, tel: 603 411 788, mail: pavel@jedu.cz